Magiczne początki ze sztuką iluzji – od czego wszystko się zaczęło

Każdy człowiek ma swoje powołanie, jeśli potrafi połączyć je z pasją, by stworzyć z tego połączenia nie jedynie zawód lecz sposób na życie, to może tym uszczęśliwić nie jedynie siebie, lecz także i innych.

Ta maksyma towarzyszy mi już od ponad dwudziestu lat…

Początki ze sztuką iluzji 1996r

Sztuką iluzją zainteresowałem się już w 1994 roku poszukując czegoś ciekawego, oryginalnego co nadałoby sens mojemu życiu.

Wtedy jeszcze planowałem by zostać architektem, ale losy potoczyły się trochę inaczej.

W telewizyjnej dwójce obejrzałem cykl programów Davida Copperfielda i to był impuls który nie tylko zmienił moje plany, ale i życie – zrodziło się z tego magiczne marzenie za którym podążam już ponad ćwierć wieku.

Początkowo w wieku 18 lat gdy pojawiła się fascynacja sztuką iluzji powiedziałem sobie, że sprawdzę czy zainteresowanie to się utrzyma i jedynie poszukiwałem programów i książek aby o iluzji trochę więcej się dowiedzieć. Po roku gdy mi nie przeszło, a wręcz przeciwnie marzenie o tym, aby zostać iluzjonistą/czarodziejem równie dobrym jak Copperfield nabrało na sile , zacząłem ćwiczyć choć było to dość trudne . Jestem samoukiem, gdyż w tamtych latach mocno ograniczony był dostęp do wiedzy z zakresu iluzji. Do dyspozycji miałem zaledwie kilka książek , głównie wiekowych takich jak np. „Wesoła magia „ Wadimowa i kilkanaście nagranych na DVD programów i to było główną rzeczą na której bazowałem . Godzinami potrafiłem oglądać sztuczki magiczne klatka po klatce doszukując się drobnych błędów dzięki którym rozszyfrowywałem sekrety oglądanych trików iluzjonistycznych.

Pokazy iluzji 1997r

W ten sposób nauczyłem się kilkunastu efektów magicznych i przygotowałem drobne rekwizyty na bazie których stworzyłem swój pierwszy program z którym w wieku 20 lat zacząłem występować dając pierwsze pokazy iluzji. W tym celu wykorzystałem całe swoje młodzieńcze oszczędności, czyli 600 zł i w pożyczonym od ojca 13-letnim maluchu zacząłem realizować swoje niedorzeczne marzenie o iluzji. Oczywiście pierwsze lata mojej pracy w zawodzie iluzjonisty to drobne pokazy magii głównie dla dzieci w przedszkolach i szkołach, ale posłużyły one do zbierania doświadczeń, budowania repertuaru i przede wszystkim uczenia się na własnych błędach, bo dzięki temu uczyłem się dużo szybciej.

Iluzjoniści Rafał Mulka i Antoni Hetnał

Dopiero po kilku latach poznałem innych przedstawicieli tej magicznej profesji, zostałem członkiem Krajowego Klubu Iluzjonistów co dało mi możliwość wyjeżdżania na magiczne festiwale, zdobywania kolejnych doświadczeń i umiejętności. Poznałem też kilka wspaniałych osób z magicznego środowiska – najbardziej cenię sobie przyjaźń z niestety już nieżyjącym iluzjonistą Antonim HetnałTony” z Bielska – Białej z którym miałem okazję zarówno wspólnie pracować jak i wzajemnie się od siebie uczyć oraz wymieniać doświadczeniami. Poznałem takich wspaniałych przedstawicieli sztuki iluzji jak mistrz Salvano, czyli Tomasz Chełmiński, czy najbardziej rozpoznawalny w Polsce iluzjonistaMaciej Pol.

Jako członek Krajowego Klubu Iluzjonistów niestety miałem też okazję poznać drugą stronę medalu magicznego świata i przekonać się jak zakłamane, dwulicowe i zawistne jest środowisko iluzjonistów. Myślę, że cenne są zarówno te dobre jak i złe doświadczenia bo jak to mówią „ co cię nie zabije, to cię wzmocni”.

Ciąg dalszy magicznych opowieści wkrótce…

Opublikowane przez iluzjonistarafamulka

Zapraszamy w świat pełen magii, rzeczy niewytłumaczalnych i niesamowitych– świat pełen oryginalnych i zaskakujących Iluzji w którym od ponad dwudziestu już lat za pomocą pokazów iluzji zaskakujemy widzów magicznymi efektami, tworząc pełne niewyobrażalnych emocji spektakle magiczne. Zapraszamy do współpracy podczas eventów, imprez firmowych, wesel czy wszelkich wydarzeń artystycznych podczas których półfinalista programu Mam Talent, jeden z najlepszych iluzjonistów w Polsce, twórca Beskidzkiego Teatru Iluzji- iluzjonista Rafał Mulka będzie najlepszą artystyczną atrakcją.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: