Drukowanie pieniędzy receptą na kryzys? – Akademia Magii Reaktywacja iluzjonista Rafał Mulka

Pieniądze szczęścia nie dają ? Czy rzeczywiście tak jest ?

Pokazy iluzji Rafał Mulka

Pieniądze są powszechnym „środkiem wymiany” w transakcjach sprzedaży. Nie ulega wątpliwościom, że są one nam niezbędne do życia.
Środki materialne pozwalają nam przetrwać i zadbać o nasze podstawowe potrzeby.

Obecnie od wielu miesięcy cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa, która zaczęła systematycznie hamować sferę popytową, głównie z powodu wymuszonej izolacji ludzi. Produkcja w wielu branżach i sektorach gospodarki została administracyjnie zatrzymana – a część gospodarki niemal całkowicie po prostu stanęła.
Mnie jako artystę sztuki iluzji najbardziej dotknął kryzys związany z zatrzymaniem rynku eventowego oraz całej branży kulturalnej. Chaos i brak pewności, co wydarzy się w kolejnych miesiącach – to obecne określenie stanu branży MICE, zajmującej się organizacją imprez firmowych, targów, wystaw, szkoleń czy konferencji. Branża kulturalno-rozrywkowa z dnia na dzień została pozbawiona możliwości realizowania zleceń, wykonywania swej pracy, a co za tym idzie – pozbawiona możliwości zarobkowania. Według danych w samym sektorze kultury zatrudnionych jest ok. 320 tys. osób, a jego udział w gospodarce szacuje się na 3,5 proc. PKB. To więcej niż generuje rolnictwo i górnictwo.

O ile COVID-19 dotknął niemal wszystkie gałęzie gospodarki, o tyle specyfika organizacji wydarzeń artystycznych powoduje, że elastyczne dostosowywanie się do wciąż zmieniających się okoliczności jest ogromnym wyzwaniem.

Pomimo poluzowania restrykcji dotyczących organizacji imprez kulturalnych, eventów, przedstawień w centrach kultury czy też imprez firmowych przed całą branżą kulturalno – rozrywkową zostały postawione bardzo wysokie wymagania zarówno techniczne jak i organizacyjne. Największe polskie stowarzyszenia eventowe wystosowały apel do rządu o podjęcie działań i pomoc, ponieważ organizacja wydarzeń w dotychczasowej formie nie będzie jeszcze przez długi czas możliwa. Artyści i pracownicy kultury wystosowali niedawno list otwarty do Ministra Kultury Piotra Glińskiego odnoszący się do aktualnej sytuacji środowiska artystycznego. Zabrali głos w sprawie utrzymujących się obostrzeń sanitarnych, obowiązujących w budynkach teatrów podczas spektakli. List ukazuje dramatycznie trudną sytuację aktorów, aktorów-tancerzy, muzyków, dźwiękowców i oświetleniowców, pracujących w teatrach zarówno na etatach, jak i gościnnie na umowach o dzieło. Artyści jako jedni z nielicznych, pozostają wciąż bez pracy i perspektyw powrotu do niej – na godziwych warunkach.

Ekonomiści różnych środowisk są zgodni, że epidemia SARS-CoV-2 będzie mieć bez wątpienia negatywny wpływ na gospodarkę Polski. Społeczeństwo oczekuje, że rząd rozpocznie działania dwutorowo, z jednej strony będzie kontynuował przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19, zaś z drugiej strony powinien podjąć działania ratunkowe i osłonowe o charakterze gospodarczym, ochraniające firmy i pracowników przed „wirusem” ekonomicznym, który może być w skutkach bardziej tragiczny niż wirus biologiczny, a z całą pewnością jego działanie rozciągnie się w czasie o wiele dłużej niż sama epidemia.

Pieniądzom od zawsze towarzyszyła chęć ich posiadania i pokusa by nabywać je nie poprzez pracę, a w o wiele łatwiejszy sposób.
Dla wielu oszustwo lub fałszerstwo było idealnym rozwiązaniem na zdobycie ogromnego majątku. Myślę, że sfery polityczne szczególnie polubiły ten temat, bo przecież znikające w magiczny sposób pieniądze z OFE, czy nieistniejące respiratory … to tylko drobny przykład magicznej działalności naszych rodzimych „niewinnych czarodziejów”

Pieniądze są w pokazach iluzji bardzo często wykorzystywanym rekwizytem magicznym. W pokazach close-up mogą pojawiać się, znikać, zamieniać miejscami czy też być w magiczny sposób rozmnażane ciesząc widzów uczestniczących w pokazie magii.

Iluzjonista Rafał Mulka Akademia Magii Reaktywacja- sekrety sztuk magicznych
Iluzjonista Rafał Mulka Akademia Magii

W Akademii Magii Reaktywacji czyli projekcie który powstał w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Kultura w sieci „ postanowiłem w jednym z filmów na kanale YouTube przygotować efekt rozmnażania pieniędzy oraz w zabawny sposób nauczyć widzów jak samodzielnie przygotować rekwizyt iluzjonistyczny dający możliwość drukowania pieniędzy. Jest to oczywiście tylko efekt magiczny nie mający nic wspólnego z fałszerstwem czy oszustwem. Daje on jednak możliwość aby osoba interesująca się iluzją, będąca fanem sztuk magicznych mogła sama spróbować swoich sił i z dostępnych w domu materiałów, bardzo niewielkim kosztem finansowym stworzyć magiczny rekwizyt, którym będzie mogła zaskoczyć i wprawić w osłupienie swojego widza. 

Zapraszam do obejrzenia filmu z nauką magii – jak samodzielnie wykonać maszynkę do drukowania pieniędzy.

Iluzjonista Rafał Mulka Akademia Magii Reaktywacja- sztuczki magiczne z wyjaśnieniem

Pamiętać trzeba jednak o tym, że drukując puste pieniądze, będą one mogły być docelowo wykorzystane w ten sam sposób co składniki z których wykonaliśmy naszą magiczną drukarkę do pieniędzy – tylko czy ci którzy podejmują decyzje o ich masowym dodruku w czasach kryzysu upatrując w tym receptę na załamanie gospodarki, zdają sobie z tego sprawę ?

Mam nadzieję, że w niedługim czasie organizatorzy wydarzeń, domy kultury, agencje eventowe, agencje artystyczne będą mogły powrócić do normalnego funkcjonowania. Pomimo próby przeniesienia wielu wydarzeń kulturalnych do sieci, to zawsze bezpośredni kontakt artysty z widownią daje pełną satysfakcję obu stronom. Nic nie jest w stanie zastąpić odbioru programu artystycznego, spektaklu czy przedstawienia iluzjonistycznego odbywającego się na żywo przy pełnej sali widzów reagujących na każdy ruch, gest, czy efekt który wykonawca ze sceny przekazuje swojemu widzowi.

Ja jako artysta sztuki iluzji wraz z Beskidzkim Teatrem Iluzji którego jestem założycielem i który prowadzę już od ponad 24 lat prezentując magiczne pokazy iluzji, żywimy ogromną nadzieję na szybki powrót na scenę, na możliwość kontaktu w widzami i przeniesienia ich ponownie w krainę marzeń w której będą mogli powrócić do czasów dzieciństwa, przeżyć niesamowite emocje i poczuć się małymi czarodziejami.

Zapraszamy do magicznej współpracy http://www.rafalmulka.pl

Opublikowane przez iluzjonistarafamulka

Zapraszamy w świat pełen magii, rzeczy niewytłumaczalnych i niesamowitych– świat pełen oryginalnych i zaskakujących Iluzji w którym od ponad dwudziestu już lat za pomocą pokazów iluzji zaskakujemy widzów magicznymi efektami, tworząc pełne niewyobrażalnych emocji spektakle magiczne. Zapraszamy do współpracy podczas eventów, imprez firmowych, wesel czy wszelkich wydarzeń artystycznych podczas których półfinalista programu Mam Talent, jeden z najlepszych iluzjonistów w Polsce, twórca Beskidzkiego Teatru Iluzji- iluzjonista Rafał Mulka będzie najlepszą artystyczną atrakcją.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: